تغذیه با «شیر مادر» موجب تقویت اعضا اصلی بدن و تنومندی شیرخوار می‌شود

یک کارشناس طب سنتی با تشریح مزایای تغذیه نوزاد با شیر مادر از دیدگاه طب سنتی گفت: تغذیه با شیر مادر موجب تقویت اعضا اصلی بدن, فربهی و تنومندی شیرخوار می‌شود؛ مکیدن سینه مادر حتی اگر شیر نداشته باشد، بسیاری از بیماریها را از کودک دور می‌کند.

سید جواد علوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره مزایای تغذیه نوزاد با شیر مادر در دیدگاه طب ایرانی اظهار کرد: بهترین شیر برای نوزاد از دیدگاه طب سنتی، شیر مادر است.

وی افزود: تغذیه با شیر مادر ضامن سلامتی مادر و کودک اس؛ حکیم ارزانی در کتاب مفرح القلوب آورده است که به تجربه ثابت شده که مکیدن سینه مادر حتی اگر شیر نداشته باشد، بسیاری از بیماریها را از کودک دور می‌کند.

 

139305101143027173322824

 

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: در متون طب سنتی ایرانی اشاره شده که تغذیه با شیر مادر موجب تقویت اعضا اصلی بدن, فربهی و تنومندی شیرخوار می‌شود همچنین ذکر شده که اگر مادر بیمار باشد یا به هر دلیل شیر مادر قابلیت استفاده برای شیرخوار را نداشته باشد مانند مصرف دارو توسط مادر و…، شیر دایه بهترین جایگزین محسوب می‌شود.

علوی متذکر شد: البته به دلیل اهمیت این امر، برای انتخاب دایه  به شرایط اختصاصی اشاره شده است, در اهمیت شیر مادر اینگونه بیان شده که شیر مادر برای طفل مشابه مایه است برای شیر و شیر مادر باعث انعقاد و شکلگیری اجزای اصلی و اعضای بدن طفل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: لذا در صورتی که مادر شیرده غذاهای مقوی و حافظ صحت استفاده کند، مزاج طفل از ابتدا با قوت مطلوب شکل می‌گیرد و این امر در حفظ سلامتی کودک اصل اساسی است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. neda گفت:

    یکی از بهترین غذاهای دوران شیردهی، قزل آلا است

    هیچ غذایی کامل نیست. اما ماهی قزل آلا از لحاظ استفاده توسط خانم هایی که بتازگی مادر شده اند، بسیارنزدیک به غذای کامل است. یکی از بهترین غذاهای دوران شیردهی، قزل آلا است که مانند دیگر ماهی های چرب ، پر از چربی است که آن را DHA مینامند. DHA برای رشد سیستم اعصاب کودک شما مهم است. شیرمادر همواره حاوی DHA است؛ ولی میزان این ماده مغذی ، بستگی به نوع تغذیه مادران هم دارد.

    DHA قزل آلا در حالات خلقی شما نیز تاثیر دارد. مطالعات به این نکته اشاره دارند که شاید DHA در جلوگیری از افسردگی پس از زایمان نقشی داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *